Polskie restauracje z najwyższymi tarasami widokowymi

Trend dotyczący projektowania restauracji w sposób zapewniający gościom dodatkowe doznania estetyczne wynikające z podziwiania panoramy miasta, nie jest obcy także polskim restauracjom. Niestety z powodu małej ilości nieprzeciętnie wysokich budynków jest ich niewiele, tym bardziej warto je odwiedzić. Poniżej lista warszawskich destynacji.

Panorama Sky Bar

To właściwie bar z zacięciem restauracyjnym zlokalizowany na 40 piętrze warszawskiego Mariottu. Podawane tu potrawy mają zdecydowanie polski charakter, choć każde z dań śmiało można nazwać wykwintnym. Ekskluzywnej atmosfery dodają temu miejscu miękkie tkaniny, które kreują atmosferę przytulności. Restauracja jest piętrowa. Najlepszy jednak jest widok – rozpościera się na całą niemal stolicę. Widać stąd Pałac Kultury i Nauki oraz dalsze lokalizacje. Widok jest szczególnie piękny wieczorem, gdy Warszawa rozbłyśnie tysiącami świateł.

The View Warsaw

To klub zlokalizowany na dachu warszawskiego Spectrum Tower. Podłoga zaczyna się na wysokości 122 metrów. Dzięki przeszklonym balustradom nie trzeba wstawać od stolika, by podziwiać Warszawę. Widać stąd Stadion Narodowy i Starówkę. Miejski pejzaż rozciąga się aż horyzont.

Polskie restauracje zdecydowanie nie odbiegają zbyt wiele od swoich zagranicznych odpowiedników. Na szczęście swoim gościom proponują niższe ceny. Warto w czasie podróży do stolicy zarezerwować chwilę na zjedzenie kolacji w tych szczególnych miejscach.