Kawa w restauracji

Jednym ze wspaniałych uczuć, jakie można zafundować sobie rano, jest wypicie pysznej kawy niedługo po przebudzeniu. Wypijana w niedużych ilościach nie dość, że nie szkodzi zdrowiu, to wręcz je nam poprawia. Brytyjscy naukowcy potwierdzili powiązanie picia kawy ze zmniejszeniem chorób ciężkich, a to dzięki poprawie funkcjonowania wątroby i systemu immunologicznego. Dlatego też, możemy cieszyć się filiżanką dobrej kawy bez robienia sobie wyrzutów, a jeśli otrzymamy ją w chętnie odwiedzanej restauracji, radość z poranka będzie jeszcze większa.

[IMAGE=di8Yb4cG4L9f.jpg]

Zawieszona kawa

[IMAGE=c3VxIscbTSr1.jpg]

W Neapolu restauratorzy chętnie dzielą się z gośćmi swoich lokalów tradycją zawieszania kaw, która powstała tam ponad sto lat temu. Zwyczaj ten polega na tym, że klient kupuje dwie kawy, a kiedy wypija tylko jedną i wychodzi, druga kawa zostaje wpisana na tablicę i jako “kawa zawieszona” i jest do dyspozycji dla osoby, która akurat nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Tradycja ta w Neapolu rozwinęła się w trudnych czasach, kiedy nie wszystkich stać było na kawę w restauracji.

[IMAGE=b08QN1csKP5D.jpg]

“Caffè sospeso”, czyli kawa zawieszona razem z “caffè pagato” – kawą zapłaconą są również popularne w Lublinie. We Włoszech ten sposób serwowania kawy nazwano kawą dla przyjaciela, natomiast w Lublinie przybrało formę lekko charytatywną. Jest to fantastyczny pomysł na dzielenie się wspaniałym smakiem trunku oraz wyjście na przeciw społeczności danego regionu.

Kawiarnia “Kawka” i “Spółdzielnia” w Lublinie zrobiły krok na przód i na liście kaw zawieszonych umieszczają również ciasta i desery. Pizzeria “La Traviata” jest kolejnym miejscem, gdzie oprócz kawy można otrzymać poczęstunek.

Spacer i kawai

Zwiedzając piękne miejsca w różnych zakątkach świata uzależnieni jesteśmy od pogody, jaka występuje w danym rejonie i danym czasie. Wybierając się na wycieczkę lub spotkanie ze znajomymi zawsze dobieramy najlepsze obuwie. Aby ten czas był wyjątkowy, dobrze jest zaopatrzyć się w wygodne buty Tamaris, które dzięki różnym liniom designerskim będą pasować na każdą okazję. Góry, morze, miejskie chodniki lub ścieżki regionalne, wszystkie te drogi najczęściej doprowadzą nas do miejsca, gdzie pachnie kawą.

Restauracje w których można dobrze zjeść, zawsze w swojej ofercie mają kawę. W zależności od regionu, możemy spróbować kaw tradycyjnych, np. klasycznej espresso, kawy z mlekiem, kawy latte, latte macchiato, cappuccino lub tych z dodatkami jak Irish Coffee, kawa z tonikiem czy kawa z solą.

W Hiszpanii chętnie podzielą się kawą espresso z dużą kostką lodu na orzeźwienie w upalne dni. W Szwecji poranna czarna lub biała kawa podawana jest z bułeczką z cynamonem (kanelbulle) oraz kardamonem.

Kawa w teatrze

Wiele osób ceni sobie spotkania z kulturą. Wyjście do kina, teatru, muzeum czy galerii to wyjątkowe chwile, w których rozbudzamy wyobraźnię, a nasze zmysły pracują na innych obrotach. Jednym z miejsc, gdzie odnajdziemy inny świat, jest Wrocławski Teatr Lalek. Niesamowite spektakle, w których bohaterami są lalki, ukaże widzom wiele ciekawych historii, a po obejrzanym przedstawieniu można zjeść dobry obiad lub napić się kawy w restauracji. Połączenie teatru z restauracją zapewnia dodatkowe emocje i inspiracje. Restauracja “Gallo Nero Grande” z włoską kuchnią, przyciąga swoim nietuzinkowym designem z czarno białymi fotografiami i podłogą w szachownicę.