Najbardziej spektakularne restauracje świata

Klientów do restauracji przyciągnąć można nie tylko serwując smaczne dania. Sposobem na dużą ilość gości jest także spektakularny widok. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej niesamowitych:

Restauracja Kuklos

Ta restauracja jest wyjątkowa. Ma kształt walca i jest położona w Alpach szwajcarskich na wysokości ponad dwóch tysięcy metrów. Z jej okien podziwiać można alpejskie ośnieżone szczyty. To jednak nie wszystko restauracja obraca się wkoło własnej osi, a pełen obrót zajmuje 90 minut. Dzięki temu goście mogą podziwiać panoramę z każdej strony.

Restauracja 1-Altitude

To restauracja znajdująca się na dachu jednego z najwyższych budynków w Singapurze. Zlokalizowana jest na wysokości 282 metrów. Z jej tarasów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur, wraz ze szczytami niższych budynków. Widok jest piękny o każdej porze dnia i nocy. Dodatkową atrakcją jest fakt, że tarasy widokowe okalają całe piętro, na którym znajduje się restauracja. Dzięki temu widok obejmuje 360° i całą panoramę Singapuru. W restauracji wieczorami odbywają się dyskoteki, do których muzykę zapewnia DJ.

Restauracja Pierchic

W zestawieniu restauracji z najbardziej spektakularnym widokiem nie mogłoby zabraknąć Dubaju. Restauracja Pierchic znajduje się na końcu molo, które jest swoistym przedsionkiem lokalu. Sala jadalna znajduje się w lokalu położonym bezpośrednio nad wodą Zatoki Perskiej. Z okien podziwiać można nie tylko panoramę Zatoki, lecz również Burdż al-Arab czyli najsłynniejszy budynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Hold Cargo

To wyjątkowe miejsce gastronomiczne na mapie Republiki Południowej Afryki. Restauracja mieści się częściowo w konstrukcji starego statku towarowego. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w jego wnętrzu pływają ogromne ryby, w tym również rekiny. Ściany restauracji są przeszklone w kierunku wnętrza statku, więc widok jest naprawdę porywający. Atrakcja dla gości jest tym większa, gdy rekin zapragnie zajrzeć, co mają na talerzu. Wrażenia gwarantowane.

Grotta Palazzese

Restauracja przy hotelu Grotta Palazzese zlokalizowana jest…no własnie, w skalnej grocie. To część kompleksu hotelowego o tej samej nazwie. Restauracja teoretycznie znajduje się na świeżym powietrzu. Teoretycznie, ponieważ zamiast sufitu ma skałę, dzięki czemu na gości nigdy nie pada deszcz. Z restauracji rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama Adriatyku oraz części wybrzeża włoskiego Polignano a Mare. Restauracja często wymieniana jest wśród 10 restauracji na świecie z najpiękniejszym widokiem.

The Lasassin Waterfall Restaurant

To kolejna restauracja z widokiem innym, niż wszystkie. Położona jest niemal w wodospadzie, a właściwie u jego podnóża. Dlatego w restauracji trzeba się przygotować na zdjęcie butów, lub wybrać podróż w lekkich klapkach. Wody spadającej z wodospadu można dotknąć, a dzieci często korzystają tu z kąpieli. Widok może nie jest tak spektakularny, jak w przypadku wymienionych wyżej restauracji, jest jednak niezwykły.

Poza piękną panoramą, cechą łączącą wszystkie powyższe restauracje jest cena jedzenia. Wszędzie dorównuje perspektywie – jest niebotyczna.