Restauracja w telefonie

Branża gastronomiczna idzie z duchem czasu. Teraz wiele restauracji umożliwia dokonanie rezerwacji wraz z zamówieniem określonego zestawu dań wprost z poziomu telefonu klienta. Umożliwiają to nowoczesne aplikacje restauracyjne dostępne zarówno na telefony, jak i tablety.

Restauracje w pobliżu nas

Większość aplikacji dzięki udostępnieniu lokalizacji wskaże wszystkie dostępne restauracje w wybranej przez użytkownika odległości. Niemal każda poprowadzi nas do wybranej bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy.

Menu i promocje

Kolejną funkcją aplikacji jest podgląd menu wraz z cenami i dostępnymi promocjami. Dzięki temu możemy przeglądać ceny w wybranych restauracjach i wybrać tylko te, które nam odpowiadają. W tej funkcji pojawiają się często zdjęcia gotowych dań i ich główne składniki.

Zamówienie dania i rezerwacja

To kolejna z przydatnych funkcji w aplikacjach. Umożliwia zamówienie określonego dania na wynos, lub dokonanie rezerwacji stolika. Co ważne, przy zamówieniu na wynos część restauracji poprosi o zapłatę z góry. Rezerwacja stolika jest natomiast zawsze bezpłatna, ale uwaga – jeśli nie zjawimy się w restauracji a nie odwołamy uprzednio rezerwacji, niektóre z nich obciążą naszą kartę określoną kwotą. Informacja o konieczności anulowania rezerwacji jest zawsze podana.

Dodatkowe funkcje

Inne możliwości aplikacji restauracyjnych umożliwiają podanie danych do faktury, zamówienie jedzenia z telefonu będąc przy stoliku (zanim podejdzie do nas kelner). Niektóre aplikacje oferują zamawianie jedzenia za połowę ceny, po godzinach szczytu czy też programy lojalnościowe oparte o korzystanie z aplikacji i dodawanie opinii na temat odwiedzonych lokali.

Aplikacji restauracyjnych jest dużo. Różnią się od siebie najczęściej drobnymi funkcjami, rzadziej atrakcyjnymi ofertami cenowymi. Jest to jednak interesujące rozwiązanie, szczególnie dla osób, które często jedzą poza domem.